سوالات متداول

ما اینجاییم تا از حق شما دفاع کنیم.

شما می توانید جهت دسترسی به خدمات گروه وکلای برتر جهت اخذ مشاوره پیرامون مسائل حقوقی و قضایی خود از طریق تماس تلفنی با شماره 09121764514 اقدام بفرمایید.

ابتدا دادخواست طلاق ثبت ميشود و بلافاصله بعد از دريافت پيامك ثبت دادخواست ،طي مراجعات حضوري به مجتمع قضايي و انجام مذاكرات لازم با معاونت ارجاع ، در همان روز پرونده به يكي از شعب ارجاع ميشود و ظرف ٣روز الي يك ماه راي قطعي صادر و اجرا ميشود

مهریه به دو روش می توان مطالبه شود:

1-از طریق اجراییه ثبت: باید به این نکته توجه داشت که زن ملزم است در ابتدا به اجرای ثبت مراجعه کند و درخواست مطالبه ی مهریه را بدهد و دیگر نمی شود برای مطالبه ی مهریه مستقیما به دادگاه مراجعه کرد. زن با مدارک لازم به دفتر خانه ای که عقد در آن جا به ثبت رسیده است می رود و با پرداخت هزینه ی اجراییه مطالبه ی مهریه را ثبت می کند. و دفترخانه نیز اظهار نامه ای به زوج می فرستد تا ظرف 10 روز به اداره ی ثبت مراجعه کرده و مالی را برای پرداخت مهریه معرفی کند.

2- از طریق دادگاه: همان طور که گفته شد برای مطالبه مهریه نمی توان مستقیم به دادگاه رفت و وقتی که از طریق اجراییه ثبت نتوان از مرد مهریه را دریافت کرد دادگاه می تواند در مورد مهریه تعیین تکلیف کند.

پس از مطالبه ی مهریه، مرد می تواند درخواست اعسار بدهد و در صورت قبول درخواست وی پرداخت مهریه به صورت قسطی صورت می گیرد.

شهادت شهود به انضمام استشهاد نامه کتبی شاهدین
در اعسار از هزینه دادرسی، مدعی ملزم به معرفی 2 شاهد و در اعسار از محکوم به معرفی 4 شاهد است.
فهرست اموال منقول و غیر منقول
فهرست همه نقل و انتقالات اموال طی 1 سال گذشته
موجودی حساب های بانکی
کلیه مطالبات خود از دیگران و اموالی که نزد دیگران دارد.
در صورت درخواست اعسار از محکوم به، ارائه دادنامه محکومیت